خرید بیمه زندگی

امروزه با وجود مشکلات فراوان مالی و همچنین نداشتن یک تضمین مطمئن برای تامین آینده، اکثر افراد در پی آن هستند که یک پشتوانه مالی برای خود و فرزندانشان مشخص کنند که بتواند هزینه‌های مربوط به درمان، مخارج زندگی در دوران بازنشستگی و حتی ایمن ماندن کسب‌وکار را پوشش دهد. یکی از بهترین گزینه‌های که این روزها مورد توجه اکثر افراد قرار گرفته و تمام خواسته‌های آن‌ها را از هر نظر پوشش می‌دهد بیمه زندگی یا همان بیمه عمر است.

با کمی دوراندیشی خواهید دریافت زمینه کاهش دغدغه‌های خود و خانواده‌اتان تنها با داشتن یک پشتوانه محکم و سرمایه لازم محیا می‌شود. برای خرید بیمه زندگی، افراد با پرداخت یک مبلغ مشخص که حق‌بیمه خوانده می‌شود ضمن سرمایه‌گذاری بلندمدت با سود تضمینی، از فواید و خدمات آن نیز بهره‌مند می‌شوند. این بیمه یک پناهگاه امن برای دوران پیری بیمه‌شونده خواهد بود که دوران بازنشستگی آرام و بدون دغدغه‌ای را طی کند و حتی برای بعد از فوت نیز نگران بازماندگان خود نباشد.

شرایط بیمه عمر

شرکت‌های بیمه برای انجام امور مربوط به خرید بیمه زندگی یا همان بیمه عمر توسط افراد، ملزم به رعایت شرایط و ضوابط مخصوصی هستند که در ادامه به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد.

1- محدودیت سنی خرید بیمه زندگی

محدوده سنی در خرید این بیمه از کودکان تازه متولد شده تا افراد بزرگسال در سن 70 سالگی خواهد بود و در برخی شرکت‌های بیمه عمر این سن به 90 سال هم می‌رسد. به‌عنوان مثال بیمه ایران و سامان برای افراد 80، 90 و گاهی بالای صد سال نیز بیمه صادر کرده تا از مزایای آن در دوران کهنسالی بهره‌مند شوند.

2- بیمه عمر کودکان

معمولا طرح‌های موجود برای بیمه عمر کودکان تا سن 15 سالگی قابل خریداری هستند ولی برخی شرکت‌ها از طرح‌های ویژه‌ای برای کودکان برخوردار هستند که از زمان تولد قابل تهیه هستند و هزینه آن‌ها هیچ تفاوتی با بیمه عمر سایر افراد نداشته، در عوض چون یک سرمایه‌گذاری از زمان طفولیت است به اندوخته‌های ارزشمند برای وی تبدیل می‌شود. شما می‌توانید از طریق بیمه باران، برای کودک خود بیمه زندگی خریداری کنید.

3- مدت قرارداد بیمه‌های عمر

مدت قرارداد نیز در خرید بیمه زندگی یک فاکتور اساسی محسوب می‌شود. معمولا بازه زمانی برای قرارداد بیمه‌های عمر از 5 تا 30 سال است، مشروط بر این که سن شخص بیمه شده از سقف مجاز برای خرید بیمه نگذشته باشد. در مورد مدت قرارداد باید این نکته را ذکر کنیم که هرچه این زمان بیشتر شود سرمایه و سود بیشتری به شخص بیمه شده تعلق می‌گیرد.

بیمه عمر کوتاه مدت و بلند مدت

معمولا بیمه عمر 5 سال پس از ثبت قرارداد بیمه در مسیر سوددهی قرار می‌گیرد لذا هرچه مدت این قرارداد بیشتر باشد سود بیشتری به بیمه شونده خواهد رسید. به طبع این قانون قطعا بیمه‌های بلند مدت از مزیت بیشتری نسبت به بیمه عمر کوتاه مدت برخوردار خواهند بود هرچند بیمه‌شونده می‌تواند هر زمانی که صلاح دید نسبت به فسخ قرارداد اقدام کند.

مبلغ حق بیمه برای خرید بیمه زندگی

کسانی‌که قصد دارند برای خرید بیمه اقدام کنند می‌توانند بر اساس توانایی خود در پرداخت حق بیمه این موضوع را مدیریت کنند. به‌عبارتی هیچ میانگین مشخصی برای حق بیمه وجود ندارد و افراد با فاصله‌های ماهانه، سه و شش ماهه یا یک ساله، مبلغی را به‌عنوان حق بیمه پرداخت کرده و از مزایای آن بهترین بهره را ببرد.

انواع بیمه عمر

بیمه عمر از طرح‌های متنوعی برخوردار است و انواع مختلفی دارد که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را داشته و خدمات مفیدی را به بیمه شونده ارائه می‌دهند. از این طرح‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بیمه عمر و سرمایه‌گذاری: این طرح نیازهای مختلف افراد را پوشش داده و امکان سرمایه‌گذاری برای شما و آینده‌ا‌تان را فراهم می‌کند. از مزیت‌های این بیمه می‌توان به عمل تعهدات آن در زمان حیات و بعد از فوت شخص بیمه شده اشاره کرد.
 • بیمه عمر زمانی: این یک طرح مدت‌دار است که توسط خود شخص مدت آن تعیین می‌شود. در بیمه عمر زمانی اگر شخص بیمه شده در مدت قرارداد تعیین شده فوت کند این بیمه تعهد می‌کند سرمایه بیمه‌نامه را به خانواده این فرد پرداخت کند ولی درصورتی که تا پایان قرارداد زنده باشد مبلغ خاصی به‌عنوان حق بیمه به وی یا خانواده‌اش پرداخت نخواهد شد.
 • بیمه تمام عمر: در این طرح نیز اگر بیمه شونده در مدت قرارداد فوت کند سرمایه وی به بازماندگانش منتقل خواهد شد و درصورتی‌که تا پایان مدت قرارداد زنده باشد مبلغی به او پرداخت نمی‌شود.
 • بیمه عمر مانده بدهکار: این یک طرح خاص است که برای وام‌های بیمه شونده در نظر گرفته می‌شود و اگر این شخص قبل از پایان اقساط وام خود فوت کند، بیمه مانده بدهکار باقی اقساط را پرداخت خواهد کرد.
 • بیمه عمر و بازنشستگی: این یک طرح ویژه برای سرمایه‌گذاری در دوران بازنشستگی محسوب می‌شود. در این بیمه نیز پس از پایان مدت مشخص شده برای پرداخت حق بیمه، پرداخت مستمری ماهانه آن‌ها آغاز شده و روزهای کهنسالی را با آرامش سپری خواهید کرد.

مزایای خرید بیمه زندگی

این بیمه از مزایای بی‌شماری برخوردار است و فقط محدود به پرداخت از کارافتادگی یا هزینه‌های فوت نمی‌شود. بدون شک شما نیز با شنیدن این محاسن علاقه‌مند به شروع سرمایه‌گذاری خواهید شد. شما با خرید بیمه زندگی از مزایایی که در ادامه ذکر می‌شود برخوردار خواهید شد.

 • امکان برخورداری از وام تا 90 درصد سرمایه شما بدون این‌که نیاز به ضامن داشته باشید.
 • فراهم شدن شرایط برای افزایش حق بیمه جهت نگهداری سرمایه در مقابل تورم سالانه
 • پرداخت سود متناسب با میزان اندوخته بیمه‌نامه شما
 • امکان بازخرید اندوخته به‌صورت یک‌جا
 • معافیت از مالیات برای درآمد شما از سرمایه بیمه‌نامه‌تان

بیمه عمر چه خدماتی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

برای خرید بیمه زندگی حتما سعی کنید موردی را انتخاب کنید که بهترین شرایط را داشته و پوشش‌های بیمه‌ای بیشتری را به شما ارائه دهد. از پوشش‌هایی که توسط بیمه عمر ارائه می‌شوند می‌توان این بخش‌ها را معرفی کرد.

1- بیماری‌های خاص

از پوشش‌هایی که بیمه زندگی تقبل می‌کند هزینه‌های مربوط به درمان بیماری‌های خاص است. این پوشش مشروط به ابتلا افراد قبل از 60 سالگی و در زمان تحت پوشش قرار گرفتن بیمه عمر، خواهد بود. این خدمات از شرایط خاصی برخوردار هستند که با مراجعه به سایت بیمه باران می‌توانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه دریافت کنید.

2- نقص عضو

نقص‌عضو و از کار افتادگی تحت پوشش بیمه عمر قرار می‌گیرند و کسانی‌که بیمه عمر خریداری می‌کنند با پرداخت اولین قسط آن از این مزیت برخوردار خواهند شد. زمانی‌که که قرارداد بیمه عمر تنظیم می‌شود بیمه‌شده می‌تواند از یک تا سه برابر هزینه فوت خود را به‌عنوان پوشش فوت بر اثر حادثه تعیین کند که در این صورت شرکت بیمه سرمایه اولیه را به همراه اندوخته‌ای که تشکیل شده است به بازماندگان وی پرداخت خواهد کرد.

3- فوت طبیعی یا بر اثر حادثه

این پوشش به‌صورتی است که بیمه شده با پرداخت اولین قسط شرایط استفاده از آن را خواهد داشت.

4- پوشش هزینه پزشکی

اکثر بیمه‌های عمر از پوشش تکمیلی هزینه‌های مربوط به درمان و حوادث برخوردار هستند که معمولا از یک سقف مجاز پیروی می‌کند. مواردی که تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

 • بستری در بیمارستان
 • خدمات جراحی، سنگ شکن، رادیوتراپی، آنژیو و شیمی درمانی
 • جراحی‌های مربوط به بیماری سرطان، قلب، ریه، کلیه، کبد، مغز و اعصاب و مغز استخوان

نحوه تعیین میزان حق بیمه

قیمت خرید بیمه زندگی به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

 • سن شخص بیمه شده
 • مدت قرارداد بیمه
 • نوع پوشش و تعداد آن
 • میزان سرمایه فوت طبیعی
 • سرمایه تعیین شده برای فوت بر اثر حادثه
 • سرمایه تعیین شده برای نقص عضو
 • سرمایه مربوط به ازکارافتادگی

تمام این موارد در تعیین قیمت بیمه عمر نقش اساسی داشته و با توجه به ترجیحات شخص بیمه‌شده در بیمه‌نامه درج می‌شوند. اگر برای خرید بیمه زندگی اقدام کرده‌اید و به اطلاعاتی بیشتری در این زمینه نیاز دارید با مراجعه به سایت بیمه باران از مشاوره رایگان مشاورین این سایت بهره‌مند شوید.

جمع بندی

در دنیای امروز صنعت بیمه نقش بسیار مهمی در رفاه زندگی افراد دارد و به‌همین دلیل باید اطلاعات کاملی در مورد آنها کسب کرد. ما در این مطلب سعی کردیم شما را با بیمه زندگی آشنا کنیم و به مزایای آن نیز اشاره نماییم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در بیه باران در ارتباط باشید.

76 / 100

دیدگاهتان را بنویسید