» معرفی کسب و کار » مهم ترین عوامل زیبایی صورت
images 1699333780 6549c694ba050 scaled
معرفی کسب و کار

مهم ترین عوامل زیبایی صورت

نوامبر 9, 2023 110109

همه می دانیم که نباید افراد را بر اساس ظاهرشان قضاوت کنیم چرا که زیبایی یا زشتی صورت نشان دهنده مهربانی و نامهربانی، قابل اعتماد بودن یا عدم قابل اعتماد بودن و به طور کلی شخصیت نیست. اما در این بین نادیده گرفتن ظاهر یک فرد نیز سخت است. آنچه که ما را به تماشای افراد جذاب وا می دارد زیبایی ظاهر و صورتشان است. ما نمی توانیم از یک فرد زیبا چشم برداریم. در واقع ما جذب زیبایی می شویم و این موضوع غیر قابل انکار است.

اما زیبایی و به ویژه زیبایی صورت چیست؟ پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. با این وجود دانشمندان به بررسی چگونگی تأثیر زیبایی بر رفتار آدم ها کردند و در نهایت به عواملی که یک فرد را برای دیگران جذاب و زیبا می کند دست یافتند. عوامل و ویژگی هایی که با دانستن آن ها می توانیم متوجه شویم میزان جذابیتمان چقدر است.

 

مهم ترین عوامل زیبایی صورت

عوامل و پارامترهای مختلف و بسیاری از جمله میزان طراوت پوست، قرینه بودن صورت، بینی متناسب و باریک، دندان هایی سالم و یک دست و لب های پر با معیارهایی مشخص برای هر یک بیان شده اند که در ادامه با مهم ترین آن ها آشنا خواهیم شد.

پیشانی و پوست صاف

اغلب پیشانی صاف و بدون چین و چروک زیبا به نظر می رسد. زمانی که پیشانی صاف است فرد آرام به نظر می آید که عموم افراد آن را جذاب می دانند. بخش زیادی از استرس و نگرانی افراد از پیشانی آن ها مشخص است. شما ناراحت باشید ناخودآگاه اخم می کنید؛ متعجب باشید ابروهای خود را بالا می برید و این ری اکشن ها نسبت به برخی از احساسات درونی به شکل چین و چروک پیشانی ظاهر می شوند.

چین و چروک اگر که به میزان زیاد باشد شما را خسته و عصبی نشان می دهد و می تواند از زیبایی شما بکاهد. برای آنکه تعداد چین ها کمتر شود می توانید از مواد لیفت صورت استفاده کرده یا کارهای زیبایی چون بوتاکس و جراحی لیفت ابرو را تحت نظر متخصص انجام دهید.

دندان هایی یکدست و سالم

از مهم ترین عواملی که می توانند زیبایی صورت را دو چندان کنند، دندان هایی یکدست و سالم است. اگر که در بخش های قبلی بیان شد که چشم ها اولین چیزی هستند که افراد می بینند، دندان ها را بدون اغراق می توان دومین مرکز توجه در صورت معرفی کرد. آدم ها پس از نگاه، به روی هم لبخند می زنند و یا با هم به گفت و گو می نشینند. پس اگر که دندان ها نامتقارن دیده شوند یا شکستگی و کجی در آن ها وجود داشته باشد تأثیر منفی بر زیبایی صورت می گذارد. به گونه ای که صافی پوست، زیبایی بینی و حتی درشتی چشم کم رنگ تر می شود.

امروزه با وجود پزشکان متخصص در حوزه دندان که بر اساس علم و دانش روز دنیا به فعالیت می پردازند نه تنها دندان ها زیباتر، یکدست تر و متقارن تر می شوند بلکه برخی از عیوب نیز از بین می روند. به عنوان مثال لمینت دندان و کامپوزیت دندان دو روش زیبایی و درمانی شناخته شده برای دندان هستند. با این دو روش نه تنها لبخند زیبا به افراد هدیه می شود بلکه به هم ریختگی دندان ها، ترک و شکستگی دندان، فاصله های زیاد میان دندان ها و بدرنگی آن ها پوشانده شده و برطرف می گردند.

البته همواره تمامی پزشکان در حوزه زیبایی دندان تبحر و تجربه ندارد و بهتر است پزشکی انتخاب شود که در این حوزه جزو بهترین ها است. اگر از شهروندانی می باشید که به دنبال بهترین دندان پزشک شیراز هستند، دندانپزشکی دکتر قاسمی به شما پیشنهاد می شود. ایشان در این حوزه تخصص و تجربه داشته و می توانند لبخندی زیبا برایتان بیافریند.

دندانپزشکی دکتر قاسمی

چشمان زیبا و گیرا

چشم ها اولین چیزی هستند که مردم هنگام رو به رو شدن با شما به آن توجه می کنند. چشم های زیبا، گیرا و متقارن چهره شما را زیبا نشان می دهد به گونه ای که می توانند پوشاننده برخی از عیوب جزئی باشند. چشم گیرا و درشت (البته متناسب) شما را پر انرژی نشان می دهد و کل صورتتان کاریزماتیک تر به نظر می آید.

پفی چشم و افتادن پلک که برای برخی ژنتیکی است و برای برخی از افراد با بالا رفتن سن ایجاد می شوند، هر دو از زیبایی و گیرایی چشم ها می کاهند و باعث می شوند چهره خسته تر دیده شود. البته گاهی به یک معضل پزشکی تبدیل می شود که می تواند مختل کننده بینایی باشد.

از این رو برای آن که چشم ها زیبا و گیرا باشند علاوه بر وجود عمل هایی چون بلفاروپلاستی می توان نکات مهمی که برای حفظ سلامت چشم ها توسط متخصصان زیبایی بیان می شوند، نظیر خوردن غذاهای سالم، ترک عادات بد، استفاده از عینک آفتابی و نوشیدن آب کافی را رعایت کرد.

بینی متقارن

این روزها انجام عمل بینی به شدت در میان جوانان افزایش پیدا کرده است و همه فکر می کنند با عمل بینی چهره زیباتری خواهند داشت. بله، عمل بینی در تقارن و زیبایی چهره موثر است اما نه برای همه! گاه بینی خود فرد از لحاظ زیبایی شناختی بیشتر به صورت فرد می آید. در واقع با وجود بینی متقارن و متناسب با دیگر اجزاء صورت باید بر روی دیگر عوامل زیبایی تمرکز کرد و با تقویت آن ها چهره جذاب تری داشت.

البته بینی از پارامترهای مهم صورت است که عدم تقارن آن، باریکی بسیار، پهن یا بزرگ و بد شکل بودن آن پوشاننده دیگر ویژگی های زیبای صورت است. پس اگر که این عضو مهم باعث عدم تقارن چهره شده است با عمل های رینوپلاستی، سپتوپلاستی، آلاراپلاستی، تیپ پلاستی یا لیفت بینی می توان به آن و به کل صورت جذابیت بخشید.

لب خوش فرم

لب ها نیز توجه زیادی را به سمت چهره معطوف می کنند، به ویژه زمانی که فرد در حال صحبت کردن است. لب ها با افزایش سن یا وجود عادات نامناسب به آرامی حجم اولیه خود را از دست می دهند. لب هایی که صاف و نازک هستند می توانند سن را بیشتر از آنچه هست نشان داده و هارمونی صورت را از بین ببرند. اگر که لب بالایی نازک باشد، وقت خندیدن می تواند محو شود و باعث آشکار شدن لثه شود. علاوه بر این لب های نازک و یا کوچک می توانند باعث شوند که بینی بزرگ دیده شود.

برای لب ها نیز روش های جراحی و غیر جراحی مختلفی نظیر تزریق فیلر لب و یا جراحی لیفت لب وجود دارند که سبب می شوند حجم لب افزایش پیدا کرده و متناسب با دیگر بخش های صورت شوند.

کلام آخر

زمانی که به دنبال یک صورت جذاب و زیبا هستیم باید آنچه که به عنوان فاکتور جذابیت و زیبایی چهره مشخص شده است را در خود بیابیم و برای تقویت آن تلاش کنیم نه اینکه آن را کاملا تغییر دهیم. البته این به معنای عدم انجام کارهای زیبایی نیست. گاهی فرد پوست خوب و صافی دارد. پس به جای آن که پوست صورت را کشیده یا عمل بوتاکس انجام دهد، همواره آن را هیدراته نگه دارد و از شوینده های مناسب استفاده کند. اما گاه پیش می آید که فرد دندان های ناموزونی دارد که بدون مراجعه به دندانپزشک خوب نمی توان زیبایی لبخند و در کل صورت را به دست آورد. در همین راستا ما بهترین دندانپزشک شیراز را به شما معرفی میکنیم: https://drghasemidental.com/

 

70 / 100

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×