» سلامتی » اطلاعات دارویی » قرص لیورگل برای چیست و چه کاربردهایی دارد؟
Livergol140
اطلاعات دارویی

قرص لیورگل برای چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مارس 31, 2023 70192

قرص لیورگل ۱۴۰ میلی گرم گل دارو از ماده‌ها موثره عصاره خشک خارمریم آماده شده است. لیورگل به عنوان آنتی ‌‎اکسیدان قوی شناخته شده و در علاج کبد چرب ، هپاتیت بحرانی و ریشه‌دار و کاهش دهنده عارضه‌ها سمی داروهای ضد سرطان موثر است.

فواید گیاه خار مریم

استعمال از این گیاه جهت مشکلات کبدی تاریخچه‌ای طویل دارد که در حال موجود با بررسی‌ها گسترده، این اثرات به اثبات رسیده‌اند. سیلیمارین به عنوان یک آنتی‎ اکسیدان قوی و مستقیم عمل نموده و رادیکال‌های آزاد سمی را از بین می‌‎برد. گلوتاتیون داخل سلولی و سوپر اکسید دیس موتاز را ازدیاد می‌دهد و تشکیل لوکوترین‌ها را نیز مهار می‌سازد.

این فرآورده فعالیت آنزیم RNA پلی مراز را در هسته سلولی افزایش داده و سبب تحریک سنتز پروتئین‎‌های ریبوزومال می‌شود که این عمل به نوبه خود قدرت نوسازی سلولی کبد را افزایش می‌دهد.

سیلیمارین در مداوا هپاتیت حاد و مزمن ویروسی موثر است. در یک مطالعه روی ۲۹ بیمار مبتلا به هپاتیت ویروسی تحت درمان با سلیمارین نشان داده شده است که این ماده اثر چشمگیری بر روی پارامترهای افزایش یافته این بیماران مانند سطح بیلی روبین سرم و آنزیم‎‌های کبدی در مقایسه با گروه پلاسبو اعمال می‎‌نماید.

از سوی دیگر در یک مطالعه بر روی بیماران مبتلا به هپاتیت ویروس مزمن، سیلیمارین سبب بهبود قابل ملاحظه‎‌ای شده است. مصرف ۴۲۰ میلی ‎گرم سیلیمارین در موارد حاد برای مدت ۱۲-۳ ماه منجر به بهبود ضایعات سلولی کبد می‌شود. از دیگر فواید گیاه خار مریم می‌توان به جلوگیری از دیابت اشاره نمود. ترکیب آنتی اکسیدان‌ها، سیلیمارین و اسیدهای چرب قادر است در راستای تنظیم مقادیر انسولین و حفظ سطح قند خون حتی برای کسانی که به دیابت مبتلا هستند مناسب باشد.

محافظت از کبد در مقابل سموم

داروی کبد چرب نام برده به واسطه دارا بودن گیاه خارمریم به کبد در رفع هرگونه ترکیبات شیمیایی، مواد سمی، بقایای مضر ترکیبات دارویی و ..کمک می‌کند. به همین دلیل است که این عضو حیاتی تاثیر بسزایی در پاکسازی و تصفیه خون دارد. گیاه خار مریم حتی جهت جلوگیری از تاثیرات مضری که رادیکال‌های آزاد بر کبد ایجاد می‌نمایند نیز تاثیر موثری دارد.

قرص لیورگل برای کبد چرب

تجمع چربی در سلول‌های کبدی سبب ایجاد التهاب و در نتیجه ابتلا به کبد چرب می‌شود. مواردی همچون دیابت، بالا بودن چربی خون، اضافه وزن و از همه مهم‌تر مصرف الکل می‌توانند بروز کبد چرب را به دنبال داشته باشند. اغلب راه درمان کبد چرب، پرهیز از برخی مواد غذایی و کنترل رژیم غذایی است. اما علاوه بر آن، بسته به شدت درگیری کبد درمان داروی نیز توصیه می‌شود. در این بین یکی از گزینه‌های موثر قرص لیور گل گل دارو است که نقش درمانی دارد.

لیورگل و کنترل هپاتیت

هپاتیت نوعی بیماری عفونی بوده که برای کبد رخ می‌دهد. با ایجاد التهاب ناشی از بیماری هپاتیت برای کبد، علائمی همچون درد بدنی، تب و استفراغ بروز داده می‌شود. اما در پی این عوارض موارد شدیدتری همچون عدم تصفیه خون و اختلال در تولید صفرا نیز رخ می‌دهد. حال یکی از داروهای گیاهی جهت بهبود این بیماری قرص لیور گل است که تاثیر بسزایی دارد. اما توجه داشته باشید که نباید این فراورده را خودسرانه مصرف نمایید.

قرص Livergol 140 و علاج سیروز کبد

عارضه سیروز کبد به عنوان آخرین مرتبه از زخم کبد معرفی می‌شود. عواملی مانند بیماری هپاتیت و همینطور مصرف بیش از اندازه نوشیدنی‌های الکلی سبب ابتلا به این نوع زخم می‌شوند. در مواقع عادی کبد در حالتی که آسیبی داشته باشد، خود به خود شروع به ترمیم بافت‌های خود می‌کند. اما در طی ابتلا به این بیماری، بافت به شکل زخم شده ایجاد می‌شود و با مرور زمان گسترده‌تر می‌شود.

جهت درمان این بیماری مهم‌ترین کار قطع مصرف الکل و همینطور بهبود و درمان بیماری‌های زمینه‌ای موثر در این بیماری است. اما از دیگر گزینه‌های موثر جهت تقویت کبد، مصرف لیورگل ۱۴۰ است.

طریقه مصرف قرص لیورگل برای لاغری

یکی دیگر از اثرات درمانی قرص لیورگل درمان چاقی و کاهش وزن است. در اصل ترکیب سیلیمارین موجود در آن به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار قوی می‌تواند با اثرات و آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد بر بدن مقابله نماید. این قرص با پاکسازی کبد و ترشح صفرا در شکستن سلول‌های چربی و عدم انباشت آن موثر بوده و بدین صورت به لاغری و کاهش وزن کمک می‌نماید.

رابطه لیورگل و دیابت

گیاه خارمریم جهت درمان و مدیریت بیماری دیابت نوع دو نیز به عنوان نوعی درمان مکمل به شمار می‌آید. ترکیبات این گیاه به بهبود حساسیت بدن به انسولین و همچنین کاهش قند خون کمک می‌نمایند. به علاوه خاصیت ضد اکسیدانی و ضد التهابی خار مریم موجود در قرص لیورکل می‌تواند عوارض دیابت مانند ابتلا به بیماری‌های کلیوی را کاهش دهد.

دیابت

قرص لیورگل برای پوست

در رابطه با تاثیر لیورگل بر کاهش جوش باید بگوییم که این فراورده از برند شناخته شده گل دارو، دارای خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. لیور گل با دارا بودن ترکیبی به نام سیلی مارین به بهبود جوش‌های صورت و بدن کمک می‌نماید. همچنین با تنظیم ترشح هورمون تستوسترون که عامل ایجاد برخی از جوش‌ها است، سبب کاهش جوش صورت و بدن می‌شود.

سینالیو ۷۰ اکسیر نانو سینا بهترین جایگزین لیورگل ۱۴۰(قرص لیورگل خارجی)

سافت ژل سینالیو ۷۰ اکسیر نانو سینا بهترین جایگزین برای قرص لیورگل گل دارو است. تفاوت این قرص در نوع شکل دارویی آن است. سینالیو به صورت سافت ژل است و کسانی که مشکل بلع دارند یا مشکل گوارشی می‌توانند از این محصول استفاده کنند. ماده موثره هر دو قرص سیلیمارین موجود در گیاه خار مریم است که به درمان کبد چرب و مشکلات حاد کبد کمک موثری می‌کند.

قرص لیورگل برای چیست

قرص ریول گل به واسطه دارا بودن عصاره گیاه خارمریم یکی از موثرترین و مفیدترین گیاهان دارویی جهت رفع بیماری‌های کبدی است. ماده اصلی در گیاه خار مریم سیلیمارین نام دارد. این ماده به بازسازی سلول‌های کبد که بر اثر مصرف الکل و سموم آسیب دیده کمک می‌کند. علاوه بر آن با تغییر در لایه بیرونی سلول‌های کبدی از ورود سموم متعدد به داخل سلول‌ها جلوگیری می‌نماید. خارمریم به کار رفته در قرص لیور گل گل دارو همچنین با تحریک کبد سبب ترشح بیشتر مایع صفرا می‌شود. این امر به تصفیه کبد و بهبود فعالیت دستگاه گوارش کمک می‌کند و با این مکانیزم برای افرادی که دچار مشکلات گوارشی از قبیل بی اشتهایی و یبوست هستند نیز بسیار مفید است.

چرا قرص لیورگل برای بدنسازان مناسب است؟

کبد یکی از مهمترین عضوهای بدن است. این عضو با تولید صفرا به هضم چربی‌ها کمک نموده و بسیاری از سموم را از روده‌ها دفع می‌نماید. قدرت کبد برای انجام این اعمال مهم، اغلب تحت تاثیر مواد متعددی که روزانه انسان در معرض آن‌ها قرار می‌گیرد به خطر می‌افتد. به طور مثال بسیاری از بدنسازان نیز به علت مصرف بیش از حد استرویید دچار مسمومیت‌های کبدی و همچنین بالا رفتن آنزیم‌های کبد می‌شوند.

بدنسازان-حرفه-ای

از این رو مصرف لیورگل گل دارو که یک داروی کاملا گیاهی است و موارد منعی ندارد می‌تواند کبد را به وضعیت مناسبی برساند. مصرف این مکمل سبب محافظت از کبد، کاهش عوارض سمی مکمل‌ها، جلوگیری از سیروز کبدی، کبد چرب و هپاتیت حاد و مزمن می‌شود.

 

ویژگی های قرص لیورگل ۱۴۰ گل دارو

  • مناسب برای هپاتیت حاد و مزمن ویروسی، سیروز کبدی، کبد چرب
  • آنتی ‎اکسیدان قوی و از بین برنده رادیکال‌های آزاد
  • کاهش‎ دهنده عوارض سمی داروهای ضد سرطان
  • افزایش قدرت نوسازی سلول‌های کبدی
  • محافظت‎ کننده کبد
  • صفرا آور
قرص لیورگل برای چربی خون
قرص لیورگل برای چربی خون

بهترین زمان مصرف قرص لیورگل ۱۴۰

۱ قرص ۳ نوبت در روز با کمی آب و یا طبق دستور پزشک مصرف شود.

لطفا دقت کنید

دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

موارد منع مصرف

در موارد حساسیت بیش از حد به این قرص لیورگل و انسداد شدید مجاری صفراوی منع مصرف دارد.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی

تاکنون تاثیر منفی از مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی گزارش نشده است.

عوارض قرص لیورگل

طبق مطالعات انجام شده در خون ۳۵۰۰ بیمار، عوارض جانبی این فراورده تنها شامل اختلالات بسیار مختصر گوارشی است. در مواردی نیز یک اثر ملین ملایم معمولا با مصرف این دارو می‌تواند دیده شود.

تداخل دارویی

در صورت مصرف هر نوع دارو، جهت جلوگیری از تداخل دارویی پزشک یا داروساز خود را مطلع سازید.

ترکیبات

عصاره خشک خارمریم (حاوی ۱۴۰ میلی ‎گرم سیلیمارین در هر قرص)

 

منبع : مثبت سبز

90 / 100

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×