نکاتی درباره لیزر خط ریش و پشت گردن آقایان

 

فرم دادن به ریش با لیزر یا لیزر خط ریش روشی است که در آن از لیزر برای فرم دادن به ریش ها و خط رویش موی صورت و یا در اصطلاح آنکادر کردن به صورت دائمی استفاده می‌کنند. این روش به طور فزاینده ای در بین مردانی که می خواهند ریش خود را حفظ کنند اما از تجربه سوختگی با تیغ یا موهای زائد ناشی از اصلاح خسته شده اند رواج پیدا کرده است.

لیزر خط ریش و پشت گردن ( به اصطلاح آنکادر ) روشی است که در آن اشعه لیزر از لایه سطحی پوست گذر کرده و خود را به فولیکول های مو های زائد می رسانند . درمان شامل استفاده از یک دستگاه لیزر است که انفجارهای کوتاهی از نور ساطع می کند. اینها توسط رنگدانه موجود در فولیکول های مو جذب می شوند و در نهایت باعث از کار افتادن آنها و توقف رشد بیشتر مو می شوند. این می تواند موها را بین 70 تا 85 درصد نازک کند و آن را برای کوتاه کردن ریش به صورت دلخواه و کاهش درشتی موها به طور کلی مناسب می کند.

آقایان می‌توانند از لیزر موی زائد مردان زیبایی در بالای گونه‌ها، موهای سرگردان اطراف ریش یا سبیل خود و گردن که بیشتر موهای زیر پوستی ظاهر می‌شوند استفاده کنند. برخی از مردان نیز ترجیح می دهند ابروهای خود را انجام دهند.

نتایج ممکن است بسته به ضخامت و تراکم مو و همچنین پوست اطراف ناحیه درمان متفاوت باشد. شما می توانید انتظار داشته باشید که نتایج حدود دو هفته پس از اولین جلسه آشکار شود، اگرچه برای حداکثر اثر باید شش جلسه را در مدت 6 تا 8 هفته تکمیل کنید.

اگر قصد انجام لیزر خط ریش را دارید در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • اشتراک‌گذاری عکس‌ها و اطلاعات در مورد سبکی که می‌خواهید به دست آورید می‌تواند به ارائه‌دهنده شما کمک کند تا انتظارات شما را مدیریت کند و درمان‌های شما را بر اساس آن برنامه‌ریزی کند.
 • 24 ساعت قبل از جلسه محل درمان را اصلاح کنید. تراشیدن دقیق ناحیه مورد نظر می تواند به لیزر موهای زائد را به طور مؤثرتری هدف قرار دهد.
 • کرم بی حس کننده موضعی بزنید. اکثر بیماران مجسمه سازی با لیزر را به گونه ای توصیف می کنند که احساس می کنند نوارهای لاستیکی روی پوست می چرخند، بنابراین پزشک یک کیسه یخ یا کرم بی حس کننده موضعی را برای به حداقل رساندن ناراحتی توصیه می کند.
 • به یاد داشته باشید، همیشه بهتر است قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی با یک متخصص مشورت کنید. آنها می توانند مشاوره شخصی به شما ارائه دهند و اطمینان حاصل کنند که درمان برای شما ایمن و موثر است.

فرم دادن به ریش با لیزر و یا لیزر خط ریش چه عوارضی دارد؟

فرم دادن به ریش با لیزر و یا لیزر خط ریش روشی است که با استفاده از لیزر موهای زائد صورت را از بین می برد. این می تواند یک راه بی خطر و موثر برای رسیدن به فرم دلخواه ریش باشد، اما ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد. برخی از عوارض جانبی رایج عبارتند از:

قرمزی و تحریک: پوست ممکن است بعد از درمان احساس درد، سوزن سوزن شدن یا ورم کند. این معمولا موقتی است و می توان با استفاده از کمپرس یخ یا کرم بی حس کننده موضعی آن را کاهش داد.

پوسته پوسته شدن: پوست ممکن است پوسته یا پوسته در ناحیه تحت درمان ایجاد کند. با مرطوب کردن پوست و دوری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید می توان از این امر جلوگیری کرد.

تغییر در رنگ پوست: ممکن است پوست در ناحیه تحت درمان کمی تیره تر یا روشن تر شود. این نیز موقتی است و معمولا با گذشت زمان از بین می رود.

برخی از عوارض جانبی نادر لیزر خط ریش عبارتند از:

رشد بیش از حد مو: فولیکول های مو ممکن است سریعتر یا ضخیم تر از قبل رشد کنند. با پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی و استفاده از دستگاه لیزری که برای نوع پوست و رنگ موی شما مناسب است، از این امر جلوگیری می‌شود.

تغییر در بافت پوست: پوست ممکن است پس از درمان زبرتر یا حساس‌تر شود. این را می توان با استفاده از محصولات مراقبت از پوست ملایم و اجتناب از مواد شیمیایی خشن یا ساینده ها بهبود بخشید.

جای زخم: پوست ممکن است در ناحیه تحت درمان جای زخم یا رد پیدا کند. این را می توان با انتخاب یک ارائه دهنده مجرب و با تجربه که از تکنیک ها و تجهیزات مناسب استفاده می کند به حداقل رساند.

آسیب چشم: لیزرهایی که برای فرم دادن به ریش لیزری استفاده می‌شوند، در صورت عدم استفاده از آنها می‌توانند آسیب جدی به چشم وارد کنند. هم ارائه دهنده و هم مشتری باید از عینک محافظ در طول عمل استفاده کنند.

عفونت پوست: فولیکول های موی آسیب دیده توسط لیزر خط ریش در صورت عدم تمیز کردن مناسب می توانند عفونی شوند. علائم عفونت شامل چرک، تورم، درد یا تب است.

اگر هر یک از این عوارض جانبی را تجربه کردید، باید در اسرع وقت با ارائه دهنده خود تماس بگیرید. آنها می توانند در مورد نحوه درمان آنها و جلوگیری از تکرار مجدد آنها به شما توصیه کنند. همچنین باید قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی با ارائه دهنده خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای شما ایمن و مناسب است.

قبل و بعد از لیزر خط ریش چه باید کرد؟

قبل و بعد از لیزر خط ریش، باید برخی از اقدامات احتیاطی را برای اطمینان از بهترین نتیجه و جلوگیری از هرگونه عارضه رعایت کنید. در اینجا برخی از کارهایی است که باید برای مراقبت بعد از لیزر موی زائد انجام دهید:

قبل از درمان:

 • 72 ساعت قبل از درمان از اصلاح ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • حداقل 24 ساعت قبل از درمان از ورزش خودداری کنید.
 • 24 ساعت قبل از درمان از حمام آب گرم و دوش آب گرم خودداری کنید.
 • 48 ساعت قبل از درمان از هر چیزی که حاوی کلر است (مانند شنا) اجتناب کنید.
 • حداقل 48 ساعت قبل از درمان از آرایش روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • تصاویری از مدل ریش مورد نظر خود را برای مشاوره با ارائه دهنده خود بیاورید.

پس از درمان:

 • برای کاهش درد، ناراحتی یا تحریک، یک کیسه یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید.
 • ژل آلوئه ورا یا کرم های آرام بخش را به مدت 3 روز پس از درمان استفاده کنید.
 • لباس های گشاد بپوشید تا 48 ساعت بعد از درمان در ناحیه تحت درمان اصطکاک ایجاد نشود.
 • ناحیه تحت درمان را تا 48 ساعت پس از درمان تمیز و خشک نگه دارید.
 • آب زیادی بنوشید تا هیدراته بمانید و سموم بدنتان را دفع کنید.

اینها برخی از دستورالعمل‌های کلی هستند که می‌توانند به شما در آماده‌سازی و بهبودی پس از درمان لیزر خط ریش و فرم دادن به ریش کمک کنند. با این حال، همیشه باید قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی با ارائه دهنده خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای شما ایمن و مناسب است. آنها می توانند بر اساس نوع پوست، رنگ مو و سابقه پزشکی شما توصیه ها و دستورالعمل های شخصی را به شما ارائه دهند.

برخی از جایگزین های لیزر خط ریش عبارتند از:

اپیلاسیون: این روشی برای از بین بردن مو از ریشه با استفاده از موم سرد یا گرم است. اپیلاسیون را می توان در خانه یا توسط یک متخصص انجام داد. اپیلاسیون می تواند چند هفته طول بکشد، اما همچنین می تواند باعث درد، موهای زیر پوستی و تحریک پوست شود.

نخ کردن: این روشی است که برای از بین بردن مو از ریشه با استفاده از یک نخ پنبه ای نازک که روی پوست پیچ خورده و کشیده می شود. نخ کشی را می توان در خانه یا توسط یک متخصص انجام داد. نخ زدن می تواند چندین هفته طول بکشد، اما همچنین می تواند باعث درد، قرمزی و عفونت شود.

درمپلنینگ: این روشی برای از بین بردن مو از ریشه با استفاده از تیغه تیز است که به آرامی لایه بالایی پوست را می خراشد. درمپلنینگ می تواند در خانه یا توسط یک متخصص انجام شود. درمپلنینگ می تواند چندین هفته طول بکشد، اما همچنین می تواند باعث خونریزی، جای زخم و حساسیت شود.

الکترولیز: این روشی است که با استفاده از جریان الکتریکی که از فولیکول مو می گذرد و آن را از بین می برد، مو را از ریشه جدا می کند. و معمولا روش جایگزین لیزر موهای سفید توصیه می شود. الکترولیز به جلسات متعدد با تکنسین های مختلف برای دستیابی به نتایج دائمی نیاز دارد. الکترولیز می تواند سال ها طول بکشد، اما همچنین می تواند باعث درد، تورم، جای زخم و عفونت شود.

اینها برخی از جایگزین های رایج برای فرم دادن به ریش با لیزر هستند.با این حال، همیشه باید قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی با ارائه دهنده خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای شما ایمن و مناسب است.

78 / 100

دیدگاهتان را بنویسید