» گردشگری » چگونه برای ویزای کانادا اقدام کنیم؟
images 1693040989 64e9c15d8e536 jpg
گردشگری

چگونه برای ویزای کانادا اقدام کنیم؟

آگوست 26, 2023 100130

قصد سفر به کانادا را دارید؟ فارغ از این که چرا می خواهید به کانادا سفر کنید باید ویزای این کشور را دریافت نمایید. در مورد شرایط مختلف ویزای کانادا چه می دانید؟ مراحل لازم را می دانید؟ مدارک تان کامل است؟

ویزای کانادا

ویزای کانادا

زمانی که ویزای کانادا دریافت می کنید در واقع مجوز ورود شما به این کشور است. برای دریافت ویزای این کشور باید از طریق سفارت آن و یا کارگزاری های مربوطه اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای کانادا

 • اصل پاسپورت تان را باید ارائه دهید. دقت کنید که پاسپورت تان باید اعتبار کافی داشته باشد. همراه داشتن پاسپورت های قدیمی که لیبل ویزا دارد هم می تواند به نفع شما باشد.
 • به عکس پرسنلی با پس زمینه سفید و سایز 4.5*3.5 احتیاج دارید.
 • شناسنامه تان را باید ارائه دهید.
 • فرم های مربوطه را تکمیل کرده و ارائه دهید.
 • در صورتی که متاهل هستید باید سند ازدواج هم ارائه دهید.
 • در صورتی که فرزندان تان با شما همراه هستند داشتن گواهی اشتغال به تحصیل برایشان لازم است.
 • مدارک مالی مختلفی را باید ارائه دهید. این مدارک شامل گواهی تمکن مالی و گردش حساب می باشد. ( دقت کنید گردش حساب و نیز وضعیت تمکن شما تنها برای یک ماه اعتبار دارد یعنی اگر قبلا گردش حساب گرفته اید و بیش از یک ماه از تاریخ آن گذشته است دوباره باید این کار را انجام دهید.
 • خوب است مواردی مثل گواهی سپرده های بلند مدت، اوراق خرید سهام، سند اتومبیل و موارد مشابه را هم در پرونده بگنجانید.
 • نیاز به ارائه دعوتنامه از کانادا و یا رسید رزرو هتل در این کشور دارید.
 • هنگامی که فرزند با یکی از والدین سفر می کند داشتن رضایتنامه از والد دیگر ضروری است.
 • مدارک شغلی تان لازم است. گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و حکم کارگزینی را باید ارائه دهید.
 • کارفرمایان باید مدارک شغلی شان را ارائه دهند. این مدارک شامل آگهی تاسیس و تغییرات، لیست بیمه، روزنامه های رسمی و موارد مشابه خواهد بود. فیش مربوط به وایز مالیات هم لازم است.
 • مشاغل آزاد هم باید مدارک خودشان را ارائه دهند. بسته به این که نوع شغل تان چیست مدارک لازم هم می تواند متفاوت باشد. در این شرایط بهتر است با کارشناسان مشورت نمایید.
 • بلیط رفت و برگشت را باید رزرو کرده و ارائه دهید. هم چنین شما باید برای مدت سفرتان، برنامه مشخصی داشته و آن را ذکر کنید.

مراحل اخذ ویزای کانادا

 • اولین قدم این است که وقت سفارت کانادا را بگیرید. با داشتن وقت سفارت می توانید بقیه مراحل را سریعا پیش ببرید.
 • وقت سفارت را گرفته اید؟ حالا نوبت به انگشت نگاری می رسد. وقتی به سفارت مراجعه می کنید باید همه مدارک را تحویل داده و مراحل انگشت نگاری و بیومتریک را پشت سر بگذارید.
 • پس از آن باید منتظر بمانید تا سفارت به درخواست تان پاسخ دهد. حدودا 2 هفته تا یک ماه طول می کشد تا پاسخ سفارت مشخص شود. البته بسته به شرایط پاسخ دهی می تواند حتی بیشتر از این هم طول بکشد.
 • اگر سفارت به شما پاسخ مثبت داده است باید به صورت حضوری به آنها مراجعه کنید. شما می توانید با استفاده از سرویس های پیکاپ پاسپورت بدون نیاز به مراجعه حضوری، امور را پیش ببرید.

شرایط اخذ ویزای کانادا

شرایط لازم برای دریافت ویزای کانادا

کانادا شرایطی برای اعطای ویزا دارد البته همه کشورها دارند. شرایطی که ذکر می کنیم به صورت کلی برقرار است اما ممکن است برای افراد مختلف کمی متفاوت باشد.

 • پاسپورت تان باید حداقل 3 سال اعتبار داشته باشد. می دانید که اعتبار ویزایتان به اعتبار پاسپورت شما بستگی دارد؟ پس سعی کنید پاسپورت تان نهایت مدت اعتبار را داشته باشد.
 • سعی کنید قبل از این که برای ویزای کانادا اقدام کنید سابقه سفرتان را بهبود ببخشید. کانادا به سابقه سفرهای شما اهمیت زیادی می دهد. سابقه داشتن ویزای شینگن هم خودش یک مزیت محسوب می شود.
 • سفارت به تمکن مالی و گردش حساب شما توجه می کند. نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که گردش حساب باید با شرایط شغلی تان همخوانی داشته باشد. دلیل الزام وجود این همخوانی این است که مشخص شود شغل تان قانونی بوده و مبلغ به شکل صوری وارد حساب شما نشده است.
 • در صورتی که دعوتنامه معتبری داشته باشید شانس تان برای پذیرش درخواست بیشتر خواهد بود. این موضوع باعث می شود سفارت بیشتر به شما اعتماد کند.
 • پیشنهاد می کنیم برای کل خانواده اقدام نکنید. این موضوع که در ایران روابط خانوادگی و وابستگی هایی داشته باشید سفارت را از دادن ویزا به شما مطمئن می کند. بهتر است ابتدا به صورت فردی اقدام کنید.

جواب ویزای کانادا چگونه به دستم می رسد؟

همان طور که می دانید سفارت کانادا در کشورمان در دسترس نیست. این موضوع باعث می شود برخی افراد دغدغه داشته باشند که چگونه از جواب مطلع شوند. چیزی حدود 1 تا 3 ماه طول می کشد تا سفارت کانادا به درخواست شما پاسخ بدهد. در صورتی که مشکلی وجود داشته یا حتی سفارت شلوغ باشد این زمان ممکن است بیشتر هم طول بکشد. در وهله اول صبور باشید، در امور مربوط به ویزا در نظر گرفتن این زمان ها لازم است.

در صورتی که احساس کرده اید جواب درخواست تان داده نشده و دیر شده است، می توانید موضوع را از طریق ایمیل پیگیری نمایید. در ایمیلی که می زنید حتما اطلاعات کامل ارائه دهید تا هویت تان برای سفارت مشخص شود. درج اطلاعات مربوط به تاریخ انگشت نگاری و شماره برگه رسید ضروری است.

کار یا تحصیل با ویزای کانادا

ویزای کانادا معمولا بلند مدت است. شما هم مثل خیلی از افراد به این فک کردید که در این زمان قابل توجه درس بخواینید و یا در کانادا به کار مشغول شوید؟ متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد. برای هر کدام از مقاصد گفته شده باید ویزای مخصوص به خودش را داشته باشید.

البته اگر بتوانید شغلی داشته باشید که مراودات رسمی کاری و قانونی نخواهد می توانید به آن بپردازید اما در مورد مشاغلی که تابع قانون کار کانادا هستند چنین امکانی وجود ندارد. اگر کارفرمای مناسبی در کانادا پیدا کردید می توانید از شرایط استفاده کرده و برای تبدیل ویزا اقدام نمایید.

انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا را می شناسید؟

کانادا ویزایش را در انواع مختلف و برای اهداف متفاوتی ارائه می دهد.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی معمولا در زمان کوتاهی و به قصد گشت و گذار، تفریح و یا دیدن اقوام و فامیل در کانادا صادر می شود. این ویزا خودش می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد.

ویزای تجاری کانادا

ویزای تجاری با ویزای کار تفاوت دارد. افرادی که می خواهند در کانادا سرمایه گذاری کرده و یک شغل ایجاد کنند معمولا از ویزای تجاری استفاده می کنند. ویزای کاری یا همان ویزای شغلی برای افرادی است که می خواهند در کانادا به کار مشغول شوند. این افراد باید شغلی را برای کار در کانادا پیدا کنند و بعد بر اساس آن برای ویزا اقدام کنند. کارفرما برای این افراد دعوتنامه می دهد تا بتوانند بقیه مراحل را پیگیری کنند.

ویزای تحصیلی کانادا

اگر می خواهید در کانادا به تحصیل مشغول شوید به ویزای تحصیلی کانادا احتیاج دارید. برای این کار هم ابتدا باید بتوانید از دانشگاه مد نظر پذیرش بگیرید و سپس مراحل لازم را دنبال کنید. پیشنهاد می کنیم به خوبی در مورد دانشگاه ها و رشته های مختلف تحصیلی تحقیق کرده و سپس اقدام نمایید. شما می توانید به پذیرش همراه با فاند هم فکر کنید که بسته به شرایط هزینه های تحصیل تان را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد.

82 / 100

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×