عوامل موثر بر قیمت چاپ ست های اداری چیست؟

به گزارش زیبا اندیشان (سالن بیوتی)؛ طراحی و چاپ فاکتور رسمی و ست‌های اداری امروزه با چالش‌هایی روبرو هستند. متأسفانه امروزه دلار به دلیل افزایش قیمتی که دارد، باعث گران شدن بسیاری از محصولات می‌شود که فرایند چاپ هم در این بین با همین مشکل روبرو شده است و به همین خاطر، کاملاً طبیعی است که مشتریان به دنبال محصولاتی همچون چاپ ست اداری ارزان قیمت باشند. البته تصور برخی از افراد زمانی که با کلمه ارزان روبرو می‌شوند، محصول بی‌کیفیت است. در صورتی که قیمت چاپ ست اداری با توجه به عوامل خاصی برآورد می‌شودکه در این بین، شما اگر از یک مجموعه معتبر و با سابقه خدمات چاپ را دریافت کنید، با قیمت مناسب‌تری روبرو خواهید شده و کیفیت محصول هم حفظ می‌شود و به همین خاطر، ما قصد داریم در ادامه بیشتر در مورد عواملی که روی قیمت چاپ ست‌های اداری تأثیرگذار هستند با شما صحبت کنیم.

اهمیت چاپ ست اداری

برآورد قیمت چاپ ست اداری، چاپ فاکتور رسمی یا فاکتور فروش  و خدمات اینچنینی دیگر، همیشه چالش‌هایی وجود دارند که در هنگام شروع کسب و کار بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. هرگونه فعالیت اقتصادی شرایط متفاوتی را می‌طلبد و برای اینکه بتوان مقدمات کار را به بهترین شکل ممکن فراهم کرد، باید اقداماتی را انجام داد که چاپ ست اداری، فاکتور و بسیاری از موارد این چنینی جزء اقدامات کلیدی به شمار می‌آیند. در مورد چاپ ست ست اداری می‌توان گفت که ست اداری باعث معرفی ساختار اساسی یک کسب و کار و مجموعه می‌شود و به همین دلیل، با در نظر گرفتن اهدافی خاص طراحی و چاپ آن انجام می‌شود، ست‌های اداری به خاطر اینکه بخش‌های متنوعی دارند، ویژگی‌های مختلفی را هم برای طراحی و چاپ آنها باید مد نظر داشت که صد در صد هر چقدر چاپ ست اداری اختصاصی‌تر باشد، قیمت بالاتری را هم باید برای چاپ آن در نظر گرفت. 

تعداد آیتم های ست اداری

یکی از مهم‌ترین عواملی که روی قیمت چاپ ست‌های اداری تاثیر می‌گذارد، تعداد آیتم‌هایی است که درون ست اداری جای می‌گیرد. برای اینکه هزینه کمتری را برای ست اداری پرداخت کنید، طبیعتاً باید تعداد آیتم‌های درون آن را کمتر در نظر بگیرید و به همین خاطر، اگر قیمت ست اداری مورد نظر شما در بین دیگر ست‌های اداری ارزان‌تر است، نباید این‌گونه تصور کنید که شما یک محصول بی‌کیفیت را انتخاب کرده‌اید؛ چرا که شاید آیتم‌های موجود در آن نسبت به دیگر ست‌ها کمتر بوده و به همین دلیل شما را با قیمت ارزان‌تری روبرو می‌کند.

روش چاپ ست اداری

برای چاپ فاکتور رسمی، چاپ ست اداری و… معمولاً نوع روش چاپ هم جزء عوامل بسیار موثر روی قیمت محسوب می‌شود، معمولاً دو نوع چاپ وجود دارد که یک نوع چاپ آفست و دیگری چاپ دیجیتال است و اگر می‌خواهید که چاپ شما با قیمت ارزان‌تری برآورد شود، طبیعتاً روش چاپ آفست گزینه قابل قبول‌تری به شمار می‌آید و شما برای چاپ ست اداری اگر تیراژ بالایی را مدنظر داشته باشید، چاپ آفیس می‌تواند گزینه پیشنهادی ما به شما باشد. به هر حال، در کنار قیمت پایین‌تری که این روش چاپ تعیین می‌کند، شما باید زمان بیشتری را برای چاپ با این روش را هم در نظر بگیرید. در صورتی که در روش چاپ دیجیتال صرفه‌جویی در وقت اولین و مهم‌ترین دلیل برای انتخاب این روش چاپ به شمار می‌آید. معمولاً چاپ ست اداری در تیراژ پایین را با روش چاپ دیجیتال می‌توان انجام داد، یعنی اگر تعداد سفارش شما کم باشد، ما به شما چاپ به روش دیجیتال را پیشنهاد می‌کنیم. البته هر دو روش چاپ کیفیت بالایی دارند و لازم نیست در مورد کیفیت دغدغه خاصی داشته باشید. بیشتر به خاطر اینکه در مدت زمان کمتری روش دیجیتال می‌تواند چاپ ست اداری را به اتمام برساند، با قیمت بالاتری هم شما را روبرو می‌کند.

ویژگی های چاپ ست اداری

همان‌طور که برای طراحی و چاپ فاکتور رسمی ویژگی‌هایی وجود دارند، برای چاپ ست اداری هم سه ویژگی در نظر گرفته می‌شوند که این سه ویژگی روی قیمت تاثیر واضحی می‌گذارند. مهم‌ترین ویژگی که بخواهیم برای چاپ ست اداری در نظر بگیریم، این است که اداره، شرکت یا هر ارگانی معمولاً از لوگو و مشخصه‌های خاصی برای معرفی هرچه بیشتر خود در چاپ ست اداری استفاده می‌کند که صد درصد درج کردن لوگو و مشخصه‌ها باعث افزایش قیمت در فرایند چاپ خواهد شد. از جمله ویژگی‌های دیگر در فرایند چاپ ست‌های اداری یا حتی می‌توان گفت برای صدور فاکتور رسمی نوع کیفیت و متریالی است که برای چاپ این چنین محصولاتی درنظر می‌گیرند. برای صدور فاکتور و همچنین چاپ ست‌های اداری کیفیت کاغذ را به هیچ عنوان نمی‌توان نادیده گرفت. ویژگی دیگری که باید مد نظر داشته باشید، این است که برخی از مشتریان برای چاپ ست اداری از ترکیب رنگ‌های متفاوتی استقبال می‌کنند و نمادهای مخصوصی را برای چاپ معرفی می‌کنند که به هر حال این ویژگی‌ها هم روی قیمت تاثیر خاص خود را می‌گذارند.

خدمات اختصاصی بعد از چاپ ست اداری

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم روی قیمت چاپ ست اداری، خدمات اختصاصی است که بعد از چاپ می‌توان مورد استفاده قرار داد. خدماتی مانند برجسته‌سازی، لبه چسب، طلاکوبی، برش لبه گرد و موارد این‌چنینی دیگر همگی از جمله خدمات اختصاصی به شمار می‌آیند. شما اگر قصد داشته باشید که از این خدمات هم استفاده کنید، قطعاً قیمت چاپ ست اداری را باید کمی بیشتر برآورد کنید. البته این افزایش قیمت به خاطر اختصاصی بودن چاپ این محصول است و اگر تمایلی به استفاده از این خدمات نداشته باشید، لازم نیست که هزینه بیشتری را محاسبه کنید. این موضوع را لطفاً مدنظر داشته باشید که نباید هیچ وقت کیفیت را فدای کمیت کنید، هرچقدر ست اداری شما کیفیت چاپ بالاتری داشته باشد و اختصاصی‌تر به نظر برسد، قطعاً فعالیت اقتصادی شما را با بازدهی بیشتری روبرو خواهد کرد. به همین دلیل، برای برآورد قیمت ارزان‌تر سعی نکنید این چنین معیارهایی را در فرایند چاپ همچون کیفیت و استفاده از خدمات اختصاصی را نادیده بگیرید.

مجموعه های باسابقه در زمینه چاپ ست های اداری

برای طراحی و چاپ فاکتور رسمی که جزء محصولات بسیار کاربردی هستند و همچنین ست‌های اداری، امروزه مجموعه‌های مختلفی به صورت آنلاین خدمات خود را ارائه می‌دهند که اگر بخواهیم به بررسی چند مجموعه اینترنتی در این زمینه اشاره‌ای داشته باشیم، می‌توان به عنوان نمونه به مجموعه‌های زیر اشاره کرد که شامل:

  • تهران پرینت

این مجموعه از سال 1382 در زمینه چاپ و طراحی انواع محصولات چاپی فعالیت خود را آغاز کرده است و در طی سال‌هایی که پیش رو داشته است، توانسته تنوع بیشتری را برای چاپ محصولات خود ارائه دهد. دستگاه‌های چاپی که این مجموعه مورد استفاده قرار می‌دهد، مطابق با استانداردهای روز دنیا هستند و به همین دلیل، در بازار رقابتی طراحی و چاپ همیشه جزء پیشتازان است.

  • تیم گرافیک

یکی دیگر از مجموعه‌هایی که در زمینه چاپ ست اداری بسیار خوش درخشیده است، چاپ تیم گرافیک است. می‌توان گفت امتیازاتی که این مجموعه به خود اختصاص داده است شامل ارسال رایگان، گارانتی کیفیت و ضمانت قیمت است. شما نمونه کارها را در این سایت می‌توانید مشاهده کنید و سه نوع ست اداری را به راحتی سفارش دهید. در این مجموعه مواردی شامل گارانتی فرم‌های عمومی می‌شوند که در صورتی که این موارد رعایت نشوند، این مجموعه سفارش شما را به صورت مجدد چاپ خواهد کرد. ناگفته نماند که این مجموعه حدود 15 سال سابقه کار دارد و یکی از برترین مجموعه‌ها به شمار می‌آید.

  • دفتر فنی مرسدس

دفتر فنی مرسدس هم یکی دیگر از مجموعه‌هایی است که زمینه طراحی و چاپ فاکتور رسمی و ست‌های اداری بسیار خوش درخشیده است. این مجموعه به تمام نقاط کشور ارسال رایگان دارد و خدمات خود را در 7 روز هفته به بهترین شکل ممکن ارائه می‌دهد. شما چنانچه به مشاوره خاصی در این زمینه نیاز داشته باشید می‌توانید شما شماره تلفن‌هایی که در سایت این مجموعه درج شده است، در ارتباط باشید. مرسدس با 2 دهه تجربه یک انتخاب آگاهانه و هوشمندانه برای ست‌های اداری می‌تواند باشد.

  • پیام ثمین

پیام ثمین از سال 1372 فعالیت خود را در زمینه چاپ آغاز کرد و در حال حاضر جزء برترین‌ها در این حوزه به شمار می‌آید؛ چراکه از از پیشرفته‌ترین تجهیزات در این زمینه استفاده می‌کند و در صنعت چاپ به عنوان صنعت مادر از آن یاد می‌کنند. تجربه و دانش دو ترکیبی هستند که توانسته‌اند باعث ارائه محصولات باکیفیت این مجموعه باسابقه در کشور شوند و یکی از این محصولات بسیار پراستفاده و کاربردی ست‌های اداری است.

شما برای طراحی و چاپ فاکتور رسمی، چاپ ست‌های اداری و… تنها باید کیفیت را در اولویت قرار دهید و ملاک انتخاب خود را قیمت چاپ در نظر نگیرید. همان‌طور که گفته شد، عوامل مختلفی وجود دارند که روی قیمت تأثیر می‌گذارند و شما باید با در نظر گرفتن کیفیت چاپ و متریال مورد استفاده از یک مجموعه باسابقه در این زمینه کمک بگیرید و با در نظر گرفتن عوامل گفته شده، به محاسبه قیمت بپردازید. البته امروزه مجموعه‌هایی که به چاپ ست اداری می‌پردازند، معمولاً قبل از انجام فرایند چاپ مشاوره‌های لازم را در این زمینه به مشتریان خود ارائه می‌دهند تا بدین ترتیب، شما بتوانید با قیمت مناسب‌تری از خدمات چاپ ست اداری استفاده کنید و باعث رونق فعالیت اقتصادی خود شوید.

منبع: زیبا اندیشان (سالن بیوتی)

53 / 100

دیدگاهتان را بنویسید