» سلامتی » اطلاعات دارویی » قرص لیبراکیم برای چیست ؟
قرص سبز رنگ برای اعصاب
اطلاعات دارویی

قرص لیبراکیم برای چیست ؟

فوریه 25, 2024 50131

قرص لیبراکیم از ماده موثره انتريكوت فورته استفاده مي‌كند و در درمان زخم‌هاي گوارشي و سندرم روده تحريك ‎پذير، آنتروكوليت حاد و به منظور كاهش ترشح اسيد معده مصرف می‌شود. اين دارو با كاهش التهاب و تحريك روده، بهبود علائم مربوط به بيماري‌هاي گوارشي را فراهم مي‌كند و سبب بهبودي و تسكين درد مي‌شود. اين دارو تحت نظارت پزشك مصرف شود و هرگونه عوارض جانبي يا ناراحتي هاي ناشي از مصرف آن، به پزشک اطلاع داده شود.

بیشتر بخوانید:

زمان مصرف قرص لیبراکیم

زمان مصرف قرص لیبراکیم

عوارض جانبی قرص لیبراکیم

بی قراری، سردرد، مشکلات خواب، تهوع و استفراغ، افزایش حساسیت به نور و یا صدا، تشنج، افزایش ضربان قلب، کاهش اشتها و درد شکم، گرفتگی عضلات و تغییرات خلقی از علایم و نشانه‌های یک وضعیت ناخوشایند و ناخوشحالی می‌باشد. این علایم ممکن است به دلیل فشار روحی، استرس، اختلالات هورمونی یا مشکلات جسمی ناشی از بیماری‌های مختلفی از جمله دیابت، فشار خون بالا یا اختلالات گوارشی ایجاد شود. برای رفع این علایم، مهم است که به دلایل آنها پی ببریم و سعی کنیم با مراجعه به پزشک و رعایت توصیه‌های او، برای بهبود وضعیت خود تلاش کنیم.

قرص کلیدینیوم سی سبز رنگ برای چیست

قرص کلیدینیوم سی سبز رنگ برای چیست

تداخل های دارویی

مصرف همزمان این فرآورده با دارو‌های مضعف CNS یا دارو‌های کاهنده فشار خون با اثر تضعیف کننده CNS، ممکن است منجر به افزایش اثر تسکینی این دارو‌ها شود. همچنین، مصرف همزمان این دارو با آمانتادین، دارو‌های ضدهیستامین، سایر دارو‌های ضدموسکارینی، دیسوپیرامید، هالوپریدول و مهارکننده‌ های مونوآمین اکسیداز (MAO) ممکن است موجب افزایش اثرات آرام‌بخشی و ضدموسکارینی این دارو‌ها گردد. همچنین، مصرف همزمان این داروها با داروهای ضداسید یا داروهای ضداسهال جاذب ممکن است منجر به کاهش اثرات درمانی کلیدینیوم شود.

مصرف همزمان دیگوکسین با کلیدینیوم ممکن است منجر به افزایش غلظت سرمی دیگوکسین شود، در حالی که تجویز همزمان این فرآورده با کتوکونازول ممکن است منجر به کاهش قابل ملاحظه جذب کتوکونازول شود. همچنین، کلیدینیوم می‌تواند با اثرات متوکلوپرامید بر روی حرکات مجرای گوارش مقابله کند و مصرف همزمان کلیدینیوم با کلراید پتاسیم ممکن است منجر به افزایش شدت ضایعات گوارشی حاصل از کلراید پتاسیم شود. به علاوه، مصرف همزمان کلیدینیوم با داروهای ضدمیاستنی گراو ممکن است موجب کاهش هر چه بیشتر حرکات روده‌ها شود.

نحوه مصرف قرص لیبراکیم

نحوه مصرف قرص لیبراکیم

نکات قابل توصیه

بهتر است داروها نیم تا یک ساعت قبل از غذا مصرف شوند تا بهترین اثر را داشته باشند. اما باید مواردی مانند سرگیجه، منگی، خواب آلودگی یا تاری دید را نیز در نظر بگیریم. همچنین باید از مصرف داروهای ضد اسهال در فاصله ۱-۲ ساعت پس از مصرف دیگر داروها خودداری کرد. ممکن است با مصرف این دارو خشکی دهان، بینی یا گلو بروز کند، بنابراین باید در هنگام فعالیت بدنی یا در هوای گرم احتیاط کرد.

کلمات کلیدی:

معجزه کلیدینیوم سی / قرص لیبراکیم کلیدینیوم سی برای چیست / قرص سبز رنگ برای اعصاب / زمان مصرف قرص کلیدینیوم سی

91 / 100

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×