8 استراتژی برای رشد کسب و کار آنلاین

8 استراتژی قدرتمند برای رشد کسب و کار آنلاین خود و ایجاد درآمد پایدار از طریق بازاریابی دیجیتال را کشف کنید. همچنین در این مقاله اهمیت مشخص کردن جایگاه خود، توسعه یک برند منحصر به فرد و شناخت خوب مخاطبان خود برای رشد هدفمند را درک کنید.

در عصر امروزی که کل جهان به یک دهکده بزرگ جهانی تبدیل شده است، مردم راه‌های جدید و نوآورانه‌ای برای ایجاد درآمد پایدار از طریق بازاریابی دیجیتال پیدا کرده‌اند.

پیش از این، بسیاری از مردم با گسترش سریع فناوری مخالف بودند، زیرا این تصور رایج بود که این فناوری مشاغل را تصاحب می کند.

با این حال، آنها متوجه نشدند که فناوری و اینترنت می توانند فرصت های کسب و کار آنلاین متعددی را فراهم کنند. اینترنت فرصت های شغلی پنهانی را در اختیار بیشتر افراد قرار می دهد، حتی بدون داشتن مهارت های پیشرفته. دانش اولیه استراتژی دیجیتال و کار اینترنتی ممکن است برای فروش آنلاین موفق کافی باشد.

مهارت‌های دیجیتال پیشرفته می‌توانند درها را به روی مشاغل پردرآمد مانند راه‌اندازی راه‌حل‌های فناوری و کدنویسی باز کنند.

با این حال، موفقیت تنها به مهارت فنی متکی نیست. سرمایه گذاری های آنلاین پر رونق را می توان از طریق تجارت الکترونیک، بازاریابی وابسته و نفوذ دیجیتال ایجاد کرد. اما بیایید شفاف باشیم؛ این تلاش ها نیازمند کار سخت و فداکاری است.

عزم راسخ، نه فقط قدرت بازاریابی دیجیتال، به نتایج منجر می شود. برای کسانی که قصد تسخیر دنیای آنلاین را دارند، ما نکات و ترفندهایی برای کمک به برنامه ریزی استراتژی های موثر برای رشد کسب و کار داریم.

1. جایگاه خود را مشخص کنید و یک نام تجاری منحصر به فرد ایجاد کنید

هر کسی که حتی دانش اولیه بازاریابی را داشته باشد به شما خواهد گفت که شناسایی جایگاه شما چیزی است که می تواند کسب و کار شما را شکست یا شکست دهد.

هرچه این طاقچه یا میکرو طاقچه خاص تر باشد، برای شرکت شما بهتر است.

هنگامی که جایگاه خود را مشخص کردید، می توانید با موفقیت از این بازار هدف استفاده کنید و با دادن آنچه به مشتریان می خواهند، کسب و کار خود را توسعه دهید.

شناخت بازار خود به شما کمک می کند تا برنامه ها و استراتژی های ساختاریافته و دقیقی در مورد چگونگی رشد کسب و کار خود ایجاد کنید.

همچنین به داشتن یک برند منحصر به فرد کمک می کند. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که تقاضای کافی در بازار تخصصی شما دارد تا موفق شود.

اگر هیچ جایگاه واقعی برای بازاریابی وجود نداشته باشد، کسب و کار شما ممکن است پس از از بین رفتن تبلیغات اولیه ضربه بخورد.

یک کسب و کار آنلاین موفق و منحصر به فرد باید هدف مشخص، ارزش پیشنهادی و ارائه راه حل های نوآورانه داشته باشد. این اولین قدم برای ایجاد یک حضور آنلاین قوی و شکوفایی آنلاین است.

2. مخاطبان خود را خوب بشناسید

برای اینکه یک کارآفرین موفق باشد، باید بداند که مخاطب هدفش چه کسانی هستند. هرچه بیشتر مخاطبان خود را بشناسید، بهتر می توانید به آنها رسیدگی کنید و آنها بیشتر به سمت کسب و کار شما خواهند رفت.

کارآفرینان و بازاریابان برای درک رفتار و ترجیحات مشتری تلاش زیادی می کنند. با این حال، حتی تحقیقات اولیه بازار به شما اطلاعات زیادی را در مورد نوع مشتریانی که می خواهید پذیرایی کنید، می گوید.

شما می توانید از این اطلاعات برای ایجاد یک شخصیت خریدار استفاده کنید تا ایده روشنی از اینکه کسب و کار آنلاین شما چه نوع افرادی را هدف قرار می دهد داشته باشید.

از این طریق می توانید یاد بگیرید که آنها چه چیزهایی را دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند و استراتژی های جدید و مبتکرانه ای برای نزدیک شدن به آنها ارائه دهید.

نمودار سفرهای مشتری روندهای واضحی را نشان می دهد که کارآفرینان می توانند از آنها برای ایجاد یک استراتژی دیجیتالی ملموس برای افزایش تقاضای بازار خود و علاقه مند کردن مردم به تجارت خود استفاده کنند.

3. بر بازاریابی محتوا تمرکز کنید

تولید محتوا یک زمینه بزرگ در حال پیشرفت است که به سرعت اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند. از آنجایی که کارآفرینان بیشتر و بیشتر به یک تجارت آنلاین تبدیل می شوند، برای اطمینان از شکوفایی کسب و کارشان به مهارت های بازاریابی محتوای برتر نیاز دارند.

محتوای باکیفیت می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا قدرت آنلاین خود را ایجاد کنند و ردپای دیجیتالی خود را بهبود بخشند. بهترین بخش این است که محتوای با کیفیت خوب نیاز به سرمایه گذاری بسیار کمی دارد اما بازدهی عظیمی دارد.

چند راه برای بازاریابی محتوای خود عبارتند از:

ایجاد یک وبلاگ

برخلاف برخی که ممکن است فکر کنند، وبلاگ ها راه به جایی نمی برند. در واقع، طبق تقاضای متریک، شرکت‌هایی که وبلاگ دارند، در مقایسه با شرکت‌هایی که این کار را نمی‌کنند، هر ماه به طور متوسط 67 درصد سرنخ بیشتری جذب می‌کنند.

وبلاگ یک راه عالی برای جذب فالوور برای تجارت آنلاین شما است. همچنین ایجاد وبلاگ نسبتاً آسان است.

شما می توانید از پلتفرم های رسانه های اجتماعی یا حتی یک وب سایت یا صفحه وب برای توسعه و راه اندازی یک وبلاگ آنلاین استفاده کنید.

از آنجایی که وبلاگ ها اغلب از نظر نوع و دسته بندی محتوایی که قرار می دهند کاملاً خاص هستند، مطمئناً مشتریان بالقوه را جذب می کنند. این افراد بازار مناسبی را برای کارآفرینان ایجاد می‌کنند تا بتوانند کسب‌وکار آنلاین خود را توسعه دهند.

به خاطر داشته باشید که برای موفقیت وبلاگ شما باید آن را بهینه کنید تا در گوگل رتبه خوبی داشته باشد. همچنین، مطمئن شوید که موضوعاتی که به آنها می پردازید به شک و تردیدهای مخاطب هدف شما پاسخ می دهد.

علاوه بر آن، به کمک پلتفرم تولید محتوا پدیشا نیز می توانید به ایجاد کانتنت و تمرین آن بپردازید.

حضور در رسانه های اجتماعی

همانطور که قبلا ذکر شد، یک وبلاگ را می توان از طریق شبکه های مختلف رسانه های اجتماعی آنلاین نیز راه اندازی کرد یا حداقل آن را تبلیغ کرد. بسته به پلتفرم مورد استفاده، این یک فرصت عالی برای بازاریابی محتوا است.

ثبات در حضور شما در رسانه های اجتماعی برای به دست آوردن مخاطبان آنلاین بیشتر حیاتی است. هرچه بیشتر با مخاطبان هدف خود تعامل داشته باشید، وفاداری آنها بیشتر می شود و تعداد فالوورهای شما سریعتر رشد می کند.

مزایای حفظ حضور قوی در رسانه های اجتماعی قابل توجه است. فالوورهای شما پتانسیل تبدیل شدن به مشتریان وفادار را دارند. با تقویت حضور خود در رسانه های اجتماعی، به طور غیرمستقیم باعث رشد کسب و کار آنلاین خود نیز می شوید.

به طور مثال وبسایت ذهن میلیاردر بر روی جذب مخاطب از طریق اینستاگرامش برنامه

ریزی زیادی کرده است.

استفاده از ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی چیز جدیدی نیست. این استراتژی بازاریابی دیجیتال مدتی است که وجود داشته است و با گذشت زمان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. بازاریابی ایمیلی دلیل خوبی برای اینکه ابزار مورد علاقه یک بازاریاب دیجیتال باشد، دارد.

این یکی از معدود استراتژی هایی برای رشد کسب و کار شماست که واقعا کارساز است. در بازاریابی ایمیلی، هم مشتریان بالقوه و هم مشتریان فعلی، ایمیل‌هایی را دریافت می‌کنند که به‌طور خاص برای خرده‌کارشان هدف قرار می‌گیرد.

از آنجایی که این ایمیل‌ها اغلب برای مطابقت کامل با نیازهای خواننده سفارشی می‌شوند، شانس بیشتری برای تبدیل افراد به مشتریان عادی دارند.

بازاریابی ایمیلی روشی عالی برای بازاریابی محتوا با تنظیم آن بر اساس نیازهای خاص مشتری و افزایش شانس به دست آوردن مشتریان بیشتر است.

4. در بازاریابی ویدئویی سرمایه گذاری کنید

یکی از کارآمدترین راه‌ها برای رشد موفقیت‌آمیز کسب‌وکار آنلاین، بازاریابی ویدیویی است. مشتریان پس از تماشای یک تبلیغ ویدیویی بسیار سریعتر از هر نوع تبلیغات دیگری پاسخ می دهند.

در واقع، 64 درصد از مشتریان احتمالاً پس از تماشای یک تبلیغ ویدیویی مارک دار پاسخ خواهند داد. همچنین تخمین زده می شود که کارآفرینان با تبلیغات ویدیویی 49 درصد سریعتر از بدون تبلیغات رشد می کنند.

بازاریابی ویدئویی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال کارآمد و موثر است که بیشتر از طریق پلتفرم هایی مانند یوتیوب و وبینارها انجام می شود.

وبینارها

وبینارها روشی موثر برای قرار دادن اطلاعات آنلاین شما هستند. می توانید سخنرانی ها، کارگاه ها یا ارائه های ویدئویی را به صورت آنلاین از طریق نرم افزار وبینار آپلود کنید.

این ویدیوهای تعاملی به کارآفرینان این امکان را می‌دهد که تمام محتوای مرتبط با کسب و کار خود را به صورت آنلاین برای دیدن مشتریان قرار دهند.

از آنجایی که وبینارها کاملاً کامل هستند، مشتریان معمولاً در پایان جلسه رضایت کامل دارند و به محصول یا خدمات ارائه شده پاسخ می دهند.

یوتیوب

یوتیوب به عنوان یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی شناخته می شود و دارای دو میلیارد کاربر روزانه است که در فیلم های با طول های مختلف زیاده روی می کنند.

واضح است که این پلتفرم یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها است که پایگاه کاربران وسیعی را به خود جذب می‌کند. با حفظ یک کانال فعال با پست های مکرر، می توانید بدون زحمت به مخاطبان گسترده تری نسبت به هر پلتفرم دیگری دسترسی پیدا کنید.

چه قصد دارید تبلیغات را اجرا کنید یا در بازاریابی وابسته سرمایه گذاری کنید، YouTube پتانسیل بسیار زیادی برای پیشرفت کسب و کار آنلاین شما ارائه می دهد.

بنابراین، بازاریابی دیجیتال از طریق کانال‌های یوتیوب بدون شک در استراتژی دیجیتالی هر کارآفرین جایگاهی دارد.

5. از رسانه های پولی برای افزایش دسترسی خود استفاده کنید

رسانه پولی ابزاری عالی برای افزایش دسترسی آنلاین کسب و کار شما است. یک سرمایه گذاری کوچک باعث می شود تعداد زیادی از مردم از کسب و کار شما آگاه شوند.

برای مثال تبلیغات اینستاگرام و فیسبوک بازار مناسبی را برای شما هدف قرار می دهند و به شما کمک می کنند بدون تلاش زیاد رشد کنید.

مطمئناً، تبلیغی که اجرا می کنید باید جذاب و با کیفیت باشد تا مردم بتوانند کسب و کار شما را بررسی کنند. بنابراین، اگر در بازاریابی رسانه ای پولی سرمایه گذاری می کنید، عاقلانه نوع محتوایی را که منتشر می کنید انتخاب کنید.

رسانه‌های پولی در یک کار مهم برتری می‌یابند: انتشار خبر. هرچه افراد بیشتری از کسب و کار آنلاین شما آگاه باشند، فرصت های بیشتری برای رشد آن خواهید داشت.

6. ایجاد مشارکت

شراکت یک راه عالی برای تقسیم بار بازاریابی محتوا است. شما اساساً از موفقیت یک تجارت دیگر غافل می شوید و از پایگاه مشتری آن بهره می برید. البته باید یک موقعیت برد-برد باشد.

علاوه بر این، شما اساساً با حداقل تلاش اضافی، دسترسی خود را دو برابر می کنید. اگر می‌خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید، انواع مختلفی از مشارکت‌ها وجود دارد، چه از طریق محتوای مشارکتی، چه بازاریابی مشترک یا وبینارهای مشترک. امکانات بی پایان هستند.

7. اهرم اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ به ابزاری قدرتمند برای کسب و کارهای آنلاین برای دستیابی به مخاطبان گسترده تر و ایجاد اعتبار تبدیل شده است. همکاری با اینفلوئنسرهایی که دنبال کنندگان قابل توجهی در حوزه شما هستند می تواند به شما کمک کند تا از مخاطبان آنها استفاده کنید و اعتماد مشتریان بالقوه را به دست آورید. هنگام انتخاب اینفلوئنسرها، روی کسانی تمرکز کنید که با ارزش های برند شما هماهنگ هستند و جمعیت شناسی را هدف قرار می دهند.

8. شخصی سازی و تعامل با مشتری را پیاده سازی کنید

شخصی سازی یک رویکرد قدرتمند برای ارتباط با مخاطبان در سطح عمیق تر و افزایش تعامل مشتری است. پیام ها و پیشنهادات بازاریابی خود را بر اساس ترجیحات مشتری، رفتار و تعاملات گذشته تنظیم کنید. این امر از طریق روش های زیر قابل دستیابی است:

توصیه های محصول سفارشی

از داده‌های مشتری و تاریخچه مرور برای ارائه توصیه‌های شخصی‌شده محصول استفاده کنید و تجربه خرید را برای کاربران لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر کنید.

کمپین های ایمیلی هدفمند

لیست های ایمیل خود را بر اساس علایق و رفتار مشتری تقسیم بندی کنید. ایمیل های هدفمند با محتوای شخصی، تبلیغات و توصیه های محصول ارسال کنید.

محتوای تعاملی

عناصر تعاملی را در وب‌سایت و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود، مانند آزمون‌ها، نظرسنجی‌ها و نظرسنجی‌ها، برای جذب کاربران و جمع‌آوری بینش‌های ارزشمند در مورد ترجیحات آن‌ها، پیاده‌سازی کنید. یون می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

پشتیبانی از چت زنده

از طریق چت زنده در وب سایت خود برای رسیدگی به سؤالات مشتری و ارائه کمک های شخصی، پشتیبانی بی درنگ ارائه دهید.

با تمرکز بر شخصی سازی و تعامل با مشتری، می توانید وفاداری را تقویت کنید، رضایت مشتری را افزایش دهید، و خریدهای تکراری را تشویق کنید، که منجر به رشد کسب و کار آنلاین خود می شود.

66 / 100

دیدگاهتان را بنویسید