یک فروشگاه کفش زنانه باید به چه نکاتی توجه کند؟

فروشگاه کفش زنانه - تصویر 1

در دنیای مد و فشن، فروشگاه‌های کفش زنانه نقش بسیار مهمی دارند. انتخاب یک جفت کفش، نه تنها به عنوان یک ابزار جهت راحتی و استفاده روزمره، بلکه به عنوان یک عنصر اصلی برای تکمیل استایل و شخصیت زنانه، اهمیت زیادی دارد. فروشگاه‌های کفش زنانه باید به ابعاد گوناگونی از جمله راحتی، زیبایی، کیفیت و روند‌های مد روز دقت کنند تا بتوانند نیازهای متنوع و انتظارات رو به رشد مشتریان خود را برآورده سازند.

1_درخواست های مشتری را متوجه شویم

یعنی اینکه توضیحاتی که مشتری می‌دهد و کفشی که در ذهن خود تجسم کرده است را  بتوانیم تشخیص دهیم و با حوصله و دقت مشتری را راهنمایی کنیم و اطلاعات مورد نیاز رو بهشون انتقال بدیم.

2_علاوه بر راهنمایی پیشنهاد هم بدهیم

احتمالا برایمان پیش آمده است که برای خرید یک کفش مشخص به فروشگاهی اقدام کنیم که فروشنده مستقیما به ما گفته است که موجود نداریم و ما آنجا را ترک کرده‌ایم و برعکس هم شده است در صورت نداشتن محصول سعی به معرفی محصولات دیگر و کمک به ما را داشته است.

3_اعتماد سازی کنیم

زمینه سازی برای اعتماد کردن مشتری به مارا فراهم کنیم زیرا مشتری شناختی از ما ندارد و به سختی می‌تواند اعتماد کند ما می‌توانیم با توضیحات در مورد جنس, رنگ, مدل, نحوه استایل کردن و غیره باعث اعتماد فراهم سازی زمینه اعتماد کردن مشتری به ماشود.

4_پافشاری و اصرار نکردن در تصمیم مشتری

پافشاری روی خرید یک محصول توسط فروشندگان کار جالبی به نظر نمی‌آید و حس بدی را به خریدار منتقل می‌کند زیرا خریدار قرار است آن کفش را بپوشد و تصمیم آخر برای مشتری است و همچنین باید شرایط را جوری محیا کنیم که انگاری مغازه برای خود مشتری است و احساس راحتی داشته باشد.

5_اعمال تخفیف و هدایا

فروشندگان می‌توانند با اعمال تخفیف بر روی اجناس خود دل مشتری را به دست آورند به گونه ای باشد که گویا در حال خرید کفش عمده زنانه هستند و همچنین می‌توانند فروشنده ها با خرید چند کفش از یک فروشگاه صاحب یک هدیه شوند زیرا این اعمال ها باعث افزایش رضایت و اعتماد مشتری می‌شود به گونه ای مشتری ثابت شما می‌شود.

6_فروش حضوری و آنلاین

در فروش حضوری شما می‌توانید با وقت گذاشتن در کنار پیشنهاد دادن وراهنمایی کردن مشتری باعث شوید مشتری خرید انجام دهد و راضی باشد اما گاهی افرادی هستند که تمایل به خرید غیر حضوری دارند که شما فروشندگان باید این محیط را فراهم سازید آن هم با طراحی سایت منحصر بفرد و شیک که تمامی اطلاعات مورد نیاز اعم از عکس, قیمت, جنس, رنگ, مدل در آنجا قرار دهید و همچنین محیطی فراهم کنید که مشتری از لحظه ورود تا لحظه ثبت سفارش راحت باشد و اعتماد کند و همچنین از ارسال رایگان و تحویل سریع محصولات بهرمند شوند.

7_ساخت و معرفی برند خود

ساختن برند خود و معرفی و دیده شدن برندی که صاحبش خود فروشنده باشد خیلی روی تصمیم مشتری تاثیر می‌گذارد زیرا باعث می‌شود که مشتری از صحت و حقیقت داشتن اطلاعاتی که شما در مورد آن کفش می‌دهید درست باشد و هم بداند شما برند مخصوص خودتان را دارید و در این زمینه تجربه دارید نه صرفا یک مغازه جهت فروش محصولات و همچنین برند خود را معرفی کنید به جشنوارهای مد و لباس جهت دیده و شناخته شدن برند شما و افزایش فروش شما.

8_فروش کفس با کیفیت

علاوه بر ظاهر محصول و خلاقیتی شما در تولید و فروش کفش ها دارید باید محصولات شما از جنس های درجه 1 برخوردار باشد چون قرار است به صورت مدام و مورد استفاده خانم‌ها در زندگی روزمرگی یا مراسم ها استفاده شود اگر خانم‌ها در آن کفش احساس راحتی نکنند به احتمال زیاد رضایتی نخواهند داشت از خریدشان.

9_داشتن ویو جذاب

داشتن یک ویو خوب چه در مغازه و چه در وبسایت فروشگاهی خود یک موضوع بسیار مهم است.در هنگام ورود به مغازه شما فروشندگان توسط خریدار ها تمامی چیزی که اول به چشم می‌آید ویترین مغازه حضوری و اولین صفحه وبسایت فروشگاهی شما است که نحوه چیدن محصولات , نرکیبات رنگی, مدل, برند و غیره چگونه است و باید از خلاقیت و طراحی خاصی که شما را نسبت به بقیه متمایز می‌کند استفاده کنید.

10_فراهم نمودن امکان تعویض

احتمال زیاد برای همه ما پیش آمده است که وقتی کفشی خریده‌ایم و به خانه آورده‌ایم با استایلی که داریم همخوانی ندارد و یا بزرگ یا کوچیک است و یا مورد پسند خانواده نیست و مجبور به تعویض آن هستیم , فروشندگان بهتر است هنگام فروش محضول به خریدار یک بازه زمانی را اطلاع دهد که در صورت بروز هر گونه مشکل امکان تعویض وجود دارد این کار باعث اعتماد و راحتی مشتری می‌شود.

حرف آخر

در نتیجه، یک فروشگاه کفش زنانه برای جلب مشتریان و ارائه خدمات بهتر باید به انتخاب دقیق کالا، توجه به جزئیات طراحی، ارائه گزینه‌های متنوع و از همه مهم‌تر، به پاسخگویی به نیازهای متفاوت و انتخابی بهینه برای هر شخصیت و سلیقه‌ای متمرکز شود. به این ترتیب، این فروشگاه می‌تواند به یک مقصد مطمئن برای خرید کفش زنانه تبدیل شود و تجربه خرید ممتازی را برای مشتریان خود فراهم آورد.

71 / 100

دیدگاهتان را بنویسید